Hej, ho!

Tym razem ponownie wzięłam się za proteinowanie włosów. Na co dzień nie używam żadnego kosmetyku z proteinami, dlatego pomyślałam, że raz w tygodniu bomba proteinowa im nie zaszkodzi. Sięgnęłam więc dziś po jajko, pyłek pszczeli oraz jogurt. Aby nie przesadzić, wzbogaciłam swoją mieszankę olejem z nasion chia, który w najbliższym czasie zamierzam stosować do kremów, olejowania włosów i wzbogacania masek, za którymi obecnie się rozglądam, więc jeśli czyta to ktoś o podobnych włosach i może mi coś polecić, będę bardzo wdzięczna.

Oprócz wymienionych już składników, użyłam dziś nowego szamponu aloesowego EcoLab:

SONY DSC

Wspomnę tylko na początku, że nadal testuję maść końską. Wylądowała ona na skórze głowy jako pierwsza, pół godziny przed maską. Miksturę dzisiejszą przygotowałam tak: żółtko, czubata łyżeczka pyłku pszczelego, czubata łyżeczka jogurtu, dwie łyżeczki oleju chia – wszystko zmieszałam, a po rozpuszczeniu pyłku pszczelego użyłam „spieniacza” do mleka, aby nadać gładszej konsystencji:

Untitled-1

Mieszankę naniosłam na całą długość włosów i zostawiłam pod czepkiem i ręcznikiem na pół godziny. Umyłam włosy w/w szamponem. Po wyschnięciu wyglądały tak:

Untitled-2

Po dwóch godzinach nabrały ogromnego połysku! (Wszystkie zdjęcia bez lampy, w tym samym oświetleniu i pomieszczeniu).

Untitled-3

Bardzo podoba mi się ten efekt. Nie dość, że spory blask, sprężystość, to jeszcze ta miękkość…! Jedynym minusem dzisiejszych zabiegów był zapach mieszanki – najbardziej wybija się pyłek pszczeli. Na szczęście na suchych włosach zapach jest niewyczuwalny.


Jak tam Wasze niedziele?

Jeśli macie jakieś pomysły, co nałożyć na włosy, a same się boicie, lub coś Was powstrzymuje – dajcie znać, mogę przetestować na sobie;)