Hej, ho!

Dziś zaprezentuję w skrócie, ale ze sporą ilością zdjęć, ciekawy rozwojowy gadżet, jakim bez wątpienia jest neocube. Neocube to sześcian o wysokości 3 cm złożony z 216 magnetycznych kuleczek (+6 zapasowych) wytworzonych z magnesów neodymowych – tym momencie to najmocniejsze dostępne na rynku magnesy. Ciekawi co można zrobić z taką zabawką?

Neocube w sprzedaży występuje w bardzo ładnym metalowym etui w formie puszki z gąbką wewnątrz. Zanim przejdę do ochów i achów nadmienię tylko, że ze względy na silne pole magnetyczne, należy bawić się naszym sześcianikiem z dala od urządzeń elektrycznych, które mogłyby być wrażliwe na jego pole (głównie uwaga na telefony!).

Untitled-7X

Uważam, że Neocube to świetny prezent pobudzający kreatywność, można się bawić nim godzinami! Kiedy już się trochę „ogarnie temat”, zabawa kulkami staje się relaksującą przyjemnością:)  Kulki dają się łączyć w różne kształty, jednocześnie narzucając pewną fizykę – mają „ciągoty” do tworzenia łańcuchów lub kręgów:

Untitled-6X

Z moich obserwacji wynika, że najstabilniejsze są układy sześcioboczne, wzmocnione. Można je swobodnie sczepiać i rozczepiać, nie niszcząc struktury:

Untitled-2X

O, takie rzeczy można robić:

Untitled-5X

I takie:

Untitled-3X

I oczywiście nie tylko…

Untitled-4X

Pewnie mając więcej zestawów można by tworzyć wręcz całe rzeźby z magnesów… Na razie wystarcza mi jedno opakowanie – jego koszt to około 60zł. Wiem, że kulki występują też w innych rozmiarach i kolorach, ale ten, o którym piszę, jest najbardziej „klasyczny”.

Jak najprościej poskładać neocube do sześcianu:

Untitled-1X

Prawda, że proste?

Ciekawostki:

 • Zabawka te jest nieodpowiednia dla małych dzieci, ponieważ mogłyby połknąć małą kulkę. Jeszcze jedna kulka to nie problem, problem to połknięcie dwóch, ponieważ mogą się w organizmie sczepić i zlepić tkanki w przewodzie pokarmowym i w ogóle nieźle namieszać…
 • Są kraje, w których zakazano sprzedaży neocube – częste przypadki połknięć wśród nastolatków symulujących kolczyk w języku i ich częste wizyty na pogotowiu skłoniły rządy do zbanowania zabawki.
 • Pojedyncze kuleczki w sumie dość trudno zgubić, ponieważ nie lubią samotności – bardzo łatwo doczepiają się do innych. Jednak wystarczy, że bawimy się w pobliżu przedmiotu z metalu… i taka kuleczka do niego się przyklei;)

Próbowaliście kiedyś zabawy z neocube? Udało Wam się stworzyć coś ekstra?

 

One thought on “Ciekawe gadżety: Neocube

 1. nigdy o tym nie słyszałam. a brzmi ciekawie. tylko musiałabym na psa uważać. moja piccola też by się chciała bawić 😉

  1. Ev pisze:

   No tak, dla zwierzaczków też nie jest to zbyt bezpieczne… Jeśli kiedyś spróbujesz to daj znać jak wrażenia:))

 2. Anonim pisze:

  Haha bardzo ciekawe 🙂 Pierwszy raz widzę takie coś, tylko cena ciut wysoka 🙂

  1. Ev pisze:

   Na imprezach rodzinnych zabawka robi taką furorę, że moim zdaniem jest bezcenna;)
   Może z czasem stanie się tańsza – ceny nowości zwykle są wywindowane…

 3. Włosy takie szalone pisze:

  Hej hej! Gdzieś mi uciekł twój komentarz u mnie i dopiero go dojrzałam. Uznałam za „Szampon” płyn do higieny intymnej venus. Po nim moje włosy są świeże nawet do 4 dni.

  1. Ev pisze:

   Muszę się tym płynem zainteresować. Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź:*

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.