SONY DSCHej, ho!

Pierwszy raz zebrałam się, żeby wziąć udział w włosowym dniu. Czuję, że nieprędko nastąpi to ponownie, bo chociaż włosami staram się zająć kilka razy w tygodniu, to jednak mało kiedy mam czas na dokumentowanie postępów, a także bardzo rzadko mam dostępnego mojego osobistego fotografa pod ręką;)

Miksturę do nakładania na włosy przygotowałam dnia poprzedniego w miseczce, rozcierając hennę cassia z sokiem wyciśniętym z dwóch cytryn i uzupełniając do wyrobienia gładkiej masy odpowiedniej konsystencji gotowaną, ciepłą wodą. Miksturę odłożyłam na całą noc w ciepłe miejsce, po zawinięciu w folię polietylenową (zwykła cienka czysta reklamówka) i aluminiową (dla trzymania ciepła).

Dzisiejszą pielęgnację zaczęłam od dokładnego oczyszczenia włosów: umyłam je dwukrotnie zarówno przy skórze głowy jak i na długości rosyjskim czarnym mydłem. Po wyschnięciu wyglądały całkiem nieźle jak na brak odżywki:

SONY DSC

Zagotowałam wodę na płukankę octową, w międzyczasie stygnięcia wody wyschły mi włosy, a hennową papkę podgrzałam jeszcze w łaźni wodnej i rozmieszałam dokładnie, żeby nie było grudek. Do nakładania użyłam zwykłego pędzelka do farbowania włosów.

SONY DSC

Papkę nałożyłam na włosy i zawinęłam dołączonym do henny czepkiem foliowym. Ubrałam na niego potem jeszcze czapkę wełnianą i przytrzymałam wszystko na głowie prawie półtorej godziny.

SONY DSC

Po tym czasie (wypełnionym relaksem przed ekranem) przygotowałam płukankę octową: do litra ostudzonej przegotowanej wody dodałam 3 łyżki stołowe octu jabłkowego domowej roboty. Muszę przyznać, że gdy poprzednim razem robiłam hennę, włosy skończyły z lekkim przesuszem, były szorstkie i nieco się plątały, miałam problemy z rozczesaniem włosów. Tym razem kompletnie obyło się bez wymienionych problemów! Po dokładnym spłukaniu włosów z henny (głową w dół), zanurzyłam włosy w misce z płukanką, a następnie resztą spłukałam włosy u nasady. Po odsączeniu z wody zawinęłam na chwilę w ręcznik.

Suche wyglądały jak na zdjęciu poniżej: po lewej nie rozczesane, po prawej po przeczesaniu szczotkąTangle Teezer.

SONY DSC

A efekt? Włosy są bardzo błyszczące, miękkie i śliskie (wygładzone), przy tym sypkie i odbite u nasady. Łatwo się rozczesywały. Niestety, chociaż pojedyncze włosy są po hennie jakby bardziej widoczne, to jednak ogólnie nie pogrubiły się. Zarówno przed jak i po hennowaniu mają w kucyku niecałe 7 cm. Wyglądają natomiast na bardzo mięsiste, odżywione, a także lekko usztywnione (poprawił się też skręt).

Uważam zabieg za ogólnie udany.


Co myślicie o hennowaniu włosów? Udaje Wam się organizować dzień dla włosów raz w tygodniu?